آرایشی

آموزش تعمیر لوازم آرایشی در منزل(تعمیرادکلن،رژ،پنکیک،اسپری و …)

طبق تحقیقات , لوازم آرایشی از ابزارهای پرکاربرد خانم ها در منزل هست که در برخی موارد گزارش شده که از یخچال و اجاق گاز هم بیشتر استفاده میشن ! پس خراب شدن این وسائل محبوب دور از انتظار نیست ! در این مطب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور لوازم آرایشی را در منزل تعمیر کنیم .

در لاک ناخنم باز نمی شود!

حتما هر بار که برس لاک را از شیشه برمی دارید، آن را به لبه شیشه لاک می کشید تا اضافی محلول لاک داخل شیشه بریزد. در این هنگام مقدار بسیار اندکی از محلول لاک به جای ریختن داخل شیشه، روی کناره پیچ در پیچ بیرونی سر شیشه لاک می ریزد و در آنجا خشک می شود. هنوز هیچ شیمیدانی نتوانسته محلول لاکی را تولید کند که به ناخن بچسبد اما به شیشه لاک نه.اگر در شیشه لاک شما باز نمی شود، ابتدا با یک در بازکن پیچی تلاش کنید در لاک را باز کنید. اگر با این روش نتوانستید به محتویات داخل شیشه دست یابید، از حوله یا پارچه استفاده کنید تا سطح اتکای دستتان برای باز کردن لاک بیشتر شود. اگر هیچ کدام از این تجهیزات را نداشتید، در لاک را زیر آب گرم بگیرید تا کمی منبسط و شل شود.بعد از اینکه ناخن هایتان را لاک زدید، دور قسمت بالایی شیشه را با دستمال کاغذی آغشته به لاک پاک کن تمیز کنید و شیشه لاک را عمودی روی سطحی صاف قرار دهید.

 مغز رژلب جامدم شکسته است!

این رژ لب ها از انواع موم ها و امولسیون ها ساخته شده اند بنابراین اگر در دمای مناسب نگهداری نشوند، مواد تشکیل دهنده شان تغییر حالت می دهند. اگر رژلب را در دمای اتاق نگاه ندارید یا آن را در کیفتان بگذارید و کیفتان خیلی گرم شود (مثلا در خودرو بماند) مواد رژ ذوب می شوند یا ساقه آن به راحتی می شکند.اگر رژلبتان شکست، آن را دور نیندازید و قسمت های شکسته را داخل پوشش خود رژلب فشار دهید و آن را با یک فرچه استفاده کنید. اگر بخش اعظم رژلب از بین رفته؛ بقیه آن را با نوک چاقو درآورید و وارد یک جای برق لب خالی کنید. هنگام استفاده با یک سشوار آن را ذوب و استفاده کنید.اگر به نظرتان رسید رژلب در حال ذوب شدن است، ۲۰ دقیقه آن را در یخچال بگذارید تا استحکام خود را باز یابد.

 سایه یا رژگونه ام خرد شده است!

به سایه یا رژگونه تان ضربه خورده یا از دستتان افتاده است و از آنجا که مواد آرایشی فشرده، ضخامتی ۵/۰ سانتی متری دارند، به راحتی می شکنند. افزایش دما هم می تواند پودرهای فشرده را شکننده کند.چند قطره الکل به سایه یا رژگونه بیفزایید و با کارد پودر را به حالت اولش برگردانید. قبل از استفاده مجدد، اجازه دهید رژگونه یا سایه تان خشک شود. اگر سایه یا رژگونه کاملا خرد شده و قابل اصلاح نیست، آن را کاملا بتراشید و داخل یک جا دواتی کوچک، جای کرم یا یک کیسه محکم کوچک بریزید.هنگام بیرون رفتن، قبل از بستن در سایه یا رژگونه روی پودر فشرده مقداری گلوله پنبه ای قرار دهید تا از ضربه ها محافظت شود و آن را در جای خشک و خنک قرار دهید.

 

سایم قدیمی و خشک شده!

خوب اگر سایه هایی داشتید اما خشک شده اند و دیگر اون لطافت و جذابیت رو به چشمان شما نمی دن، به دنبال خرید سایه های جدید نباشید و فقط اون سایه رو در یک پلاستیک تمیز انداخته و خوب گره بزنید و برای چند دقیقه در آب جوش بندازید، پس از بیرون آوردن از پلاستیک خواهید دید که سایه چطور مخملی و نرم می شه.

 

لوله اسپری موهایم مسدود شده است!

گاهی کافی است مقداری رزین (ماده محکم کننده و نگهدارنده موها) خشک شود و در سوراخ خروجی نازل گیر کند تا دیگر نتوانید از اسپری استفاده کنید.نازل را زیر جریان آب گرم بگیرید و رزین قرار گرفته در نازل را پاک کنید می توانید با نوک خلال دندان هم جرم تجمع یافته در نازل را تمیز کنید تا سوراخ باز شود.بعد از هربار استفاده از اسپری مو سوراخ آن را زیر آب گرم بگیرید و با دستمال خشک کنید. اگر خیلی به ندرت از اسپری مو، استفاده می کنید، یک قوطی کوچک آن را بخرید تا با گذشت زمان رزین آن ته نشین نشود.

 

 پمپ لوسیونم مسدود شده است!

ممکن است قسمتی از محلول داخل لوله خارجی خشک شده یا پمپ به صورت مکانیکی مسدود شده باشد.اگر علت خرابی لوسیون انسداد لوله است، سوراخ خروجی آن را زیر آب داغ بگیرید و بعد با یک خلال دندان یا سنجاق ته گرد آن را تمیز کنید. اگر خود پمپ خراب شده، آن را از شیشه خارج کنید و لوسیون را داخل یک بطری مواد آرایشی که می توانید از داروخانه تهیه کنید، بریزید.بعد از هر بار استفاده از لوسیون، باقی مانده آن را از دور سوراخ نازل با پنبه پاک کنید.

 

 پمپ عطرم درست کار نمی کند!

سر پمپ بسیاری از شیشه های عطر، حلقه های خمیده ای وجود دارد تا از تراوش عطر جلوگیری شود. اگر این حلقه ها درست نصب نشده باشند، عطر نمی تواند از نازل عبور کند. گاهی یکی از قطعات پمپ (مثلا فنر آن) خراب می شود یا اتصال لوله پمپ به لوله خمیده قطع می شود.متاسفانه روشی برای حل این مشکل وجود ندارد.از شیشه عطرتان مراقبت کنید زیرا معمولا هیچ تضمینی وجود ندارد که پمپ شیشه تا تمام شدن عطر آن درست کار کند.

 

والف عطرم خراب شده یعو نی اصلا اسپری نمیکند!

به بخشی که باعث اسپری یا پاششیدن عطر می شود را در اصطلاح والف می گویند. در واقع خروجی عطر از شیشه از این قسمت انجام می پذیرد. که به آن والف یا ولو می گویند.وقتی که برای اولین بار از عطر استفاده می کنید ممکن است والف عطر را تا آخر فشار ندهید که کمتر اسپری کنید که بیشتر از آن عطر استفاده کنید اما این کار اشتباه است، به این دلیل که وقتی تا آخر والف را فشار ندهید مقداری عطری که به بیرون اسپری نشده با هوا ترکیب شده و از زیر والف به بیرون نشت می کند و باعث می شود با هر بار اسپری عطر تمام آن قطره قطره از زیر والف به بیرون بریزد و این ضرر بیشتری را به شما وارد می کند. البته برای تعمیر والف می توانید با یک دستمال کاغذی خشک درپوش والف را بردارید و خشک کنید و سپس درپوش را دوباره به جای اولیه خود قرار دهید و از عطر استفاده کنید. در اینصورت مشکل برطرف خواهد شد.

اگر والف عطر خراب باشد یعنی اصلا اسپری نکند، راهکار چیست؟

نگران نباشید با یک هزینه جزئی والف عطر شما تعویض می شود، بهتر است این عطر را برای یک عطر فروشی بفرستید تا جایگزین شده . بعضی از اشخاص فکر می کنند که عطر را از شیشه آن خارج می کنیم و درون ظرف دیگری می ریزیم و استفاده می کنیم در حالیکه این کار اشتباه است. به این دلیل که آن عطر دیگر رایحه خودش را نمی دهد و غیر قابل استفاده می شود.

پنکیکم خرد شده!

پنکیک که بخشی از لوازم آرایش بوده و مسئول یکنواخت کردن، خوش رنگ کردن و صاف کردن رنگ پوست هست، اگر شکست و تکه تکه شد و یا اینکه چند تا پنکیک نصفه از قبل داشتید، اصلا غصه نخورید فقط کافیست به آرامی تمام تکه های خرد شده را بعلاوه باقیمانده پنکیک های گذشته را در یکی از ظرف های پنکیک ریخته و یکجا جمع کنید، سپس مقداری الکل ایزوپروپیل رو بر روی اونها قطره کنید و بعد یک دستمال کاغذی تمیز رو بر روی اونها انداخته و بسیار آرام و منظم فشار دهید، در کمال تعجب بعد از چند ثانیه با یک پنکیک نوع و تازه روبرو خواهید شد.

 

فوت و فن های آرایشی را فراموش نکنید! همینجا کلیک کنید …

 

با هولدر پیراهن به خانواده جنتلمن ها بپیوندید!

این هولدر ، پیراهن شما را محکم نگه داشته و از بیرون زدگی پیراهن از شلوار جلوگیری میکند

با هولدر پیراهن در میتینگ بعدی متفاوت ظاهر شوید

۳۰ درصد تخفیف ویژه + پست رایگان به سراسر کشور با خرید از سایت آی وی هولدرز (دارای نماد اعتماد)

www.iv-holders.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Develop by aarezaee.ir & WP Royal