آموزش مراقبت و تمیزکاری زیورآلات مسی

زیورآلات مسی اولین ابزارهای زیبایی برای خانم ها هست که بدست بشر ساخته شده است.این نوع زیورآلات با مرور زمان ظاهر زیبای خود را از دست میدهند و با واکنش هوا، جرم می گیرند و رنگشان کدر می شود حتی آنهایی که پولیش شده اند. در ادامه چگونگی مراقبت و تمیزکاری زیورآلات مسی را خواهید آموخت .

اول مطمئن شوید که آیا جنس اش از مس خالص است یا نه؟

خیلی از زیورآلات مسی مقدار زیادی ناخالصی دارند. اگر از این موضوع مطمئن نیستید، آن را به یک جواهرساز نشان دهید.

با یک دستمال تمیز (یا پارچه ی مخصوص جواهرات) حسابی تمیزش کنید

زیورآلات مسی اگر به خوبی لاکی و پولیش شده باشند به ندرت لکه دار می شوند، اما گذشت زمان کمی مس را تیره رنگ می کند. با یک دستمال به آرامی می توانید لکه های چربی و سطحی را از بین ببرید. پارچه های مخصوص تمیز کردن جواهرات را می توانید از طلافروشی ها تهیه کنید.

زیورآلات مسی که لاک یا پولیش نشده اند را با این روش های برق بیاندازید

برای این نوع زیورآلات مسی می توانید از محلول های تمیز کننده ی جواهرات موجود در بازار و یا روش خانگی زیر استفاده کنید: یک عدد لیمو را از وسط نصف کنید و مقداری نمک بر روی تکه ی نصف شده ی لیمو بپاشید و لیمو را روی مس بمالید. می توانید از محلول آب لیمو و نمک هم استفاده کنید. مس را در این محلول غوطه ور کنید و بگذارید به مدت چند دقیقه بماند. سپس مس را حسابی آبکشی کنید و با دستمال پاک کنید.

معجزه ی سس کچاپ!

سس کچاپ هم می تواند برای پاک کردن مس کارساز باشد. مقدار کمی سس را روی مس بزنید و سپس آبکشی کنید و با دستمال تمییز خشک کنید.

آب لیمو و جوش شیرین را هم امتحان کنید

مقدار مساوی آب لیمو و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به دست بیاورید. این خمیر را روی مس تان بمالید و سپس آب کشی نمایید.

منبع :

chibepoosham.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *