فوت های کوزه گری ساخت اینفوگرافیک آنلاین

داده‌نمایی یا اینفوگرافیک به نمایش داده‌ها با استفاده از چند نمودار و شکل در قالب یک تصویر گفته می‌شود. داده‌نما یا اینفوگرافیک (گرافیک اطلاع‌رسان) نمایشگرانی هستند که داده ها و اطلاعات را به زبان تصویری ساده ، برای مخاطب بیان می کنند. استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده، حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی و در کوتاه‎ترین زمان ممکن از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد. داده‌نما می‌تواند شامل جدول، نمودار، متن و عکس باشد. یک ‘داده‌نمای کامل افزون بر اینکه در یک نگاه کلیات اصلی موضوع را به بیننده می‌رساند، دربرگیرنده جزئیات کلیدی موضوع برای دریافت بیشتر هست.

در این بخش با روش های ساخت اینفوگرافیک آنلاین توسط آشنا می شوید .ما بهترین برنامه ها و سایتهای رایگان برای ساختن اینفوگرافیک را در این مقاله به شما معرفی میکنیم. برخی از این ابزار ها برای کسانی که طراحی بلد نیستند هم مناسب است چرا که تجهیزات و تنظیماتی دارند که استفاده از آنها را بسیار ساده کرده است .

سایتها :

آنچه در اینجا می‌بینید،‌ عمدتاً سایت‌هایی هستند که در سطح جهان شناخته شده‌اند و می‌توانند برای طراحان اینفوگرافیک و همینطور کسانی که در حوزه محتوا فعالیت می‌کنند، الهام بخش باشند:

Daily Infographic هم سایتی است که اگر علاقمند به اینفوگرافیک باشید، حتماً برای شما آموزنده و مفید خواهد بود. مهم‌ترین ویژگی اینفوگرافیک‌های این سایت، کیفیت بالای فایل‌ها برای دانلود، توضیحات متنی ارزشمند در کنار هر اینفوگرافیک و طبقه بندی دقیق و مناسب آنها برای جستجو است.

Infographic world سایت یک شرکت تجاری است که کارهای مختلف اینفوگرافیک انجام می‌دهد و البته نمونه های متعددی را هم به صورت رایگان در اختیار کاربران گذاشته است. طبعاً این سایت نمی‌تواند مرجعی برای جستجوی اینفوگرافیک ها و استفاده از آنها باشد. اما از آنجا که مشتریانی مانند گوگل و مک گروهیل و اوگیلوی دارد، میتوان فرض کرد که استاندارد بالایی دارد و می‌تواند الگوی خوبی باشد.

Nerd Graph هم جدا از سخت گیری در کیفیت اینفوگرافیک‌ها، یک ویژگی خوب دیگر هم دارد و آن طبقه بندی زیبا و شفاف و حرفه‌ای مطالب است.

Easelly هم اگر چه تعداد اینفوگرافیک های کمی دارد، اما خوبی جالب آن در این است که می‌توانید با استفاده از قالب‌های آن،‌ اینفوگرافیک‌های خودتان را طراحی کنید و آنها را ذخیره کرده و مورد استفاده قرار دهید. این سایت اعلام کرده که حدود هشتصد هزار کاربر دارد و به نظر می‌رسد با توجه به ارزیابی‌ها، این ادعا درست باشد.

Infographic Pics یک وبلاگ است که اینفوگرافیک‌های دریافتی کاربران و همینطور اینفوگرافیک های خود را ارائه می‌کند و معمولاً هر روز چند اینفوگرافیک جدید ارائه می‌کند. بعضی از آنها معمولی و بعضی جالب هستند. ما هنگام دیدن این سایت، یک اینفوگرافیک تحت عنوان «نویسندگان معروف می‌گویند که چگونه سبک نگارش خود را بهتر کنید» دیدیم که برایمان آموزنده بود.

‌Best Infographic هم اینفوگرافیک‌های متعددی دارد که ویژگی بسیاری از آنها، خلاقیت‌های خاص در طراحی گرافیکی است. به عنوان مثال، در اینفوگرافیک مربوط به غرق شدن تایتانیک، برای اینکه درک بهتری از عمق داشته باشیم، به زیبایی از نماد برج ایفل استفاده شده است.

Zanifesto هم میتواند سایتی خوب و الهام بخش برای اینفوگرافیک‌های مختلف باشد. مخاطبان آن هم می‌توانند اینفوگرافیک‌های خود را برای آن ارسال کنند.

در کل، سر زدن به سایت Visually را هم فراموش نکنید. این سایت، یک سایت تخصصی حرفه‌ای و تجاری در زمینه کارهای بصری است. جدا از نمونه کارهای اینفوگرافیک آن – البته عموماً با لاگین کردن در دسترس است – وبلاگ بسیار ارزشمند و آموزنده‌ای در این زمینه دارد.

نرم افزارها:

1.Piktochart

Piktochart یکی از بهترین ابزار برای ایجاد نمودارهای تعاملی و نقشه ها است. شما می توانید از نمودار های متحرک با استفاده از آیکون ها، فریم های متن، تم ها و عکس ها و ویدیوها استفاده کنید.

2.Canva

Canva ابزار دستی را برای طراحان را ارائه می دهد، از جمله یک ابزار اطلاعاتی میتوان به صدها قالب و بیش از یک میلیون تصویر در دسترس اشاره کرد، همچنین شما می توانید تصاویر خود را آپلود کنید و اینفوگرافی خود را طراحی کنید.

3.Visme

Visme’s  به شما امکان ایجاد Infographics تعاملی را با استفاده از نمودارها، ویجت ها، شکل ها(Shape) و آیکون ها را می دهد. پنجره های باز و ویژگی های انیمیشن در دسترس برای ایجاد زیبایی‌های مختلف و متنوع را در دسترس شما قرار میدهد.

4.Infogr.am

سرویس Infogr.am ساخت اینفوگرافیک را با استفاده از روش های مختلف، از جمله توانایی اتصال به یک منبع داده زنده، آسان می کند. شما می توانید بیش از 35 قالب نمودار برای ایجاد infographics خیره کننده استفاده کنید.

5.Venngage

شما می توانید صدها قالب رایگان و پولی برای ساخت infographic را در Vlogage پیدا کنید. سرویس Venngage همچنین آموزش های مفید برای شروع ساخت اینفوگرافیک را دارند.

6.Cacoo

Cacoo یک ابزار نمودار جامع است که به شما اجازه می دهد تا فلوچارت های تعاملی، نمودارهای UML، نمودارهای شبکه و Wireframes ایجاد کنید.قبل از طراحی و پیاده سازی یک وب سایت، داشتن اطلاعاتی کامل از جزئیات طرح الزامی است. به طور کلی Wireframe یک راهنمای تصویری کامل از وب سایت قبل از شروع طراحی است که چهارچوب کلی وبسایت را مشخص می کند و معمولا طراحان حرفه ای وبسایت این مورد را از مشتریان خود می خواهند. بعنوان مثل اگر بخواهیم یک وب سایت خبری طراحی و پیاده سازی کنیم، ابتدا باید بدانیم اطلاعات کاملی از این وبسایت خبری داشته باشیم تا بتوانیم طرح را پیاده کنیم.

7.Edraw

Edraw یک برنامه infographic برای ویندوز و مک است که به شما اجازه می دهد نمودار و نقشه های جذاب را ایجاد کنید. این سرویس کاملا قابل تنظیم است و دارای ابزار رسم و همچنین کنترل کامل است.

منابع:

codefriend.ir

motamem.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *